Logo
knajpy.krakow.pl
niedziela, 16 czerwca 2019 

Forum o Krakowie

Find a place
Random photo
Sesja
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
gallery >>
Recently added
Czajownia Kraków
Kawiarnia Stopklatka
Royal Art Cafe
Kabaret
Ministerstwo
więcej >>
 Felietony

Kliknij żeby powiększyćRadio Bez Kitu stara się o koncesję!

Rozgłośnie wyrastają niczym dorodne (za przeproszeniem) rydze po deszczu. O ile jednak z tych rydzów (zdrobniałych i nie tylko) radość może być wątpliwa, o tyle z powodu wspomnianych rozgłośni należy brykać ze szczęścia. W końcu mamy wybór - nikt nie może na nas wymusić słuchania całymi dniami tego, co akurat na topie.

Na początku chciałam Państwa zaszokować zapewne ogromną liczbą istniejących w naszym kraju stacji radiowych. Zwłaszcza, jeśli wliczać te nadawane wyłącznie przez Internet. Niestety, nie znalazłam takiej informacji, a jako humanistka z urodzenia, nie umiem policzyć do tylu... W każdym razie rozgłośnie wyrastają niczym dorodne (za przeproszeniem) rydze po deszczu. O ile jednak z tych rydzów (zdrobniałych i nie tylko) radość może być wątpliwa, o tyle z powodu wspomnianych rozgłośni należy brykać ze szczęścia. W końcu mamy wybór - nikt nie może na nas wymusić słuchania całymi dniami tego, co akurat na topie. Dla każdego coś miłego się znajdzie. I właśnie taką odpowiedzią na potrzeby słuchacza ma być z założenia Radio Bez Kitu. Powstało w 2002 roku, w wynajętym specjalnie do tego celu lokalu na ulicy Długiej. Od tamtego czasu ekipa radia zaliczyła dwie przeprowadzki i ostatecznie od wiosny 2005 nadają z ulicy Miodowej. To tak dla formalności. Ważniejszy jednak jest fakt, że rozgłośnia ta działa całkowicie niekomercyjnie. Pracują w niej pasjonaci. Młodzi ludzie, którzy od początku chcieli przede wszystkim realizować swoje marzenia. Dokładali do radia z własnych kieszeni, wygrywali konkursy, aby zapewnić rozgłośni odpowiednich sponsorów i nowoczesny sprzęt. Po trzech latach nadawania programu przez internet postanowili ubiegać się o koncesję. W związku z tą sprawą powstaje mój artykuł i także - mam nadzieję - powstanie jeszcze wiele innych. Można sobie zadawać pytania, czy potrzebne nam kolejne radio. Tylko czy nie lepiej po prostu mieć jedną więcej zapełnioną muzyką częstotliwość do wyboru? Nie wydaje mi się szczególnie ważne, jaki profil muzyczny ma Radio Bez Kitu (jak sami piszą na swojej stronie internetowej - rock, metal, blues, jazz, reggae, ska, punk), nie interesuje mnie też, czy oni są faktycznie Bez Kitu, czy może jednak trochę Z Kitem - jak każde medium. Istotne, że są i że ciągle deklarują autonomię oraz odporność na wpływy. Żeby przekonać się, czy te deklaracje wcielą w życie, trzeba dać im szansę zaistnienia poza dość bezpieczną przestrzenią wirtualną. Dlatego do boju obywatele! Co możecie zrobić, żeby im pomóc? Wszelkie szczegółowe informacje znajdziecie na stronie internetowej radia: www.bezkitu.com. A czy Radio Bez Kitu to dobra rozgłośnia? Nie oczekujcie odpowiedzi ode mnie. Tym razem nie jestem od oceniania. Posłuchajcie i sami zdecydujcie, czy to Wasz klimat.

Iris

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy