Logo
knajpy.krakow.pl
niedziela, 16 czerwca 2019 

Forum o Krakowie

Find a place
Random photo
Pub Sarmacja
Kliknij by wyświetlić informację o knajpie
gallery >>
 Krakowska Grupa Bluesowa

www.kgb.art.pl
p.malysiak@candy.pl

Grają: blues, rhytm'n'blues, boogie

Grupa konsekwentnie – od 1983 roku - wykonuje muzykę opartą na bluesie chicagowskim, rhythm and bluesie, soulu i boogie, wzorując się twórczo na mistrzach wspomnianych gatunków. W 1985 KGB wystąpiła na festiwalu Rawa Blues kwalifikując się do grona laureatów. Pierwszy skład zakończył działalność pod koniec lat osiemdziesiątych, lecz już w październiku 1998 grupę reaktywował Paweł Małysiak. W 2002 KGB nagrała debiutancką płytę pt. „Czekam na okazję”. Koncert promocyjny, relacjonowany przez Kronikę Krakowską TV, miał miejsce w maju tego roku w klubie „Extreme”. Płyta zawiera muzykę, którą ochrzczono mianem „salwatorskiego” bluesa, od krakowskiej dzielnicy Salwator, z którą związani są muzycy. To blues środka z elementami miejskiego (krakowskiego) folkloru i tradycyjne standardy bluesowe do polskich słów Artura Baziora i Pawła Małysiaka. Płyta KGB dostępna jest w księgarni muzycznej „Kurant” na krakowskim Rynku Głównym.

Grupa występuje głównie w Krakowie – w klubach (m. in.: „Klinika 35”, „Kornet”, „Stary Port”, „Stare Konie”) i na imprezach plenerowych, takich jak „JULIADA” czy zloty motocyklowe w Myślenicach. W roku 2002 KGB wystąpiła na IV Pikniku Bluesowym na krakowskim Rynku Głównym, gdzie zagrała obok gwiazd polskich (Dżem, Easy Rider, Nocna Zmiana Bluesa) i zagranicznych (Ronnie Baker Brooks z USA). W roku 2003 i 2004 (realizacja TVP3 Kraków) KGB grała podczas krakowskich festiwali „4 PORY BLUESA”.

Skład

Artur Bazior – gitara, voc
Leszek Kowal – gitara basowa
Paweł Małysiak – gitara, voc
Tomasz Suchowiejko – saksofon altowy, voc
Jerzy Walasek - perkusja

Pobierz MP3

Ekspres Ponidzia
Karolina z Ludwinowa
Krakowskie kazmaty


Organizacja i promocja koncertów

KNAJPY.KRAKOW.PL
Jakub Pytka
e-mail: koncerty(at)knajpy.krakow.pl
telefon: (0)694127447

Wasze opinie Utworz nowy watek

Zespół knajpy.krakow.pl nie odpowiada za treść komentarzy, zastrzegamy sobie jednak prawo do usuwania bądź skracania ich treści jeśli jest niezgodna z regulaminem forum. Dane osób umieszczających komentarze są logowane i w razie naruszenia prawa lub dobrego imienia osób trzecich mogą zostać przekazane odpowiednim instytucjom.
Brak komentarzy